EDITOR'S PICK

Nie sú peniaze ako peniaze. Inflačný budík prebúdza centrálne banky a zlato

O peniazoch, ekonomike a snahe prežiť život čo najlepšie na prvý pokus.
Juraj Karpiš
Juraj Karpiš analytik
Ako zabrániť peňazovodom

Ako zabrániť peňazovodom

Slovo „peňazovod“ v slovníku nenájdete, ale všetci tušíme, o čo ide. Zo štátnych zakázok sa smotana získava jednorazovo, navýšením ceny nad trhovú úroveň a/alebo znížením kvality dodávky nejakej služby. V prípade peňazovodu sa jedná o dlhodobé presmerovanie toku peňazí z peňaženiek daňovníkov a spotrebiteľov.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Hodnota za recykláciu

Hodnota za recykláciu

Čína výrazne obmedzila dopyt po vyseparovaných plastoch zo sveta a tie sa v posledných mesiacoch čoraz viac hromadia naprieč členskými štátmi EÚ. Tie drahocenné suroviny, krvopotne zachraňované z našich smetných košov, zase až tak drahocenné nie sú. Európske romantické predstavy o obehovej ekonomike dostali nepríjemnú ranu od reality.

Kubánska návšteva v INESS

Kubánska návšteva v INESS

V utorok 30. januára vďaka aktivitám organizácie Človek v ohrození navštívila INESS už po druhý krát skupina kubánskych aktivistov.

Vedeli ste?

Domácnosti zaplatia zhruba 80% daní štátu, pretože platia spotrebné dane a DPH ako spotrebitelia a dane a odvody ako pracujúci.

Naše publikácie Všetky knihy
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards