EDITOR'S PICK

Rasizmus na Airbnb alebo je všetko inak?

Ako to mali odborníci presne naopak a novinári všetko nafúkli.   Nasledujúci text je úryvok z pripravovanej knihy Pokrok bez povolenia: Ako zdieľaná ekonomika, crowdfunding a kryptomeny zmenili svet, ktorej vydanie pripravuje analytik INESS Róbert Chovanculiak. ...
KNIHA OD INESS: POKROK BEZ POVOLENIA

KNIHA OD INESS: POKROK BEZ POVOLENIA

Po štyroch rokoch od vydania bestselleru Zlé peniaze prichádza nová kniha Pokrok bez povolenia: Ako zdieľaná ekonomika, crowdfunding a kryptomeny zmenili svet od Róberta Chovanculiaka. Kniha je v skratke o strete digitálnych technológií 21. storočia so svetom kamenných inštitúcií 20. storočia. Ak patríte medzi ľudí, ktorých fascinujú technológie a ich vplyv na spoločnosť, tak ste na správnej adrese.

INESS s novou učebnicou po Slovensku

INESS s novou učebnicou po Slovensku

Na Slovensku dlhodobo chýbala kvalitná učebnica ekonómie pre stredné školy. Väčšina dostupnej ekonomickej literatúry pre stredoškolsky stupeň vzdelávania sa zaoberá parciálnymi témami ako „finančná gramotnosť“ alebo „podnikanie“. Rozhodli sme sa preto poskytnúť slovenským študentom a učiteľov učebnicu ekonómie, ktorá by reflektovala okrem týchto oblastí aj celospoločenské témy a ekonómiu ako vedu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Vedeli ste?

Domácnosti zaplatia zhruba 80% daní štátu, pretože platia spotrebné dane a DPH ako spotrebitelia a dane a odvody ako pracujúci.

Naše publikácie Všetky knihy
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards