Eurokríza: Hrozivý koniec nenastane

V dňoch 13-16. októbra sa uskutoční siedmy ročník Seminára rakúskej ekonómie. Hlavnou hviezdou podujatia bude nemecký prof. Guido Hülsmann, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov prúdu ekonomického myslenia s názvom rakúska ekonomická škola. Ekonómovia tohto prúdu ako jediní predpovedali poslednú finančnú a ekonomickú krízu. Prof. Hülsmann bude prednášať o etike výnosov z kapitálu, politickej ekonómii likvidity, či o monetárnych intervenciách. Prinášame vám preklad staršieho rozhovoru, ktorý poskytol pre Die Freie Welt v septembri 2014.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.

Sloboda a decentralizácia!

Hackers Congress Paralelní Polis, Praha 30.9.-2.10. 2016

Paralelní Polis organizuje v Prahe už svoj tretí výročný Hackers Congress. Ide o trojdňovú konferenciu, na ktorej sa zídu ľudia z IT, ekonómie aj umenia, aby sa spoločne rozprávali o budúcnosti našich slobôd v kontexte najnovších technologických inovácií. Témou tohtoročného ročníku je decentralizácia a zdieľaná ekonomika. Na túto tému bude rozprávať viac než 40 rečníkov (medzi nimi aj Juraj Karpiš z INESS) z celého sveta. Zaujalo ťa to? Čítaj ďalej a získaj zľavu 20% na trojdňovú vstupenku.

Transatlantic Think Tank CEO Summit

Richard Ďurana z INESS bol pozvaný zúčastniť sa na podujatí, ktoré pre 15 vybraných riaditeľov think tankov z USA a Európy zorganizoval v kráľovskom meste Windsor v Anglicku americký Atlas Network.

INESS štipendiá

INESS v spolupráci s Nadáciou Tatra banky vyhlasujú súťaž o dve štipendiá na medzinárodný Master’s program Philosophy, Politics and Economics.

Pozvánka: Move Slovensko

INESS bude mať v piatok, 8.10.2015 zastúpenie na festivale MOVE Slovensko. Na festivale stretnete osobnosti z rôznych oblastí – podnikania, politiky, neziskového sektora ako aj odborníkov na svoje oblasti a novinárov.

Prednáška CEQLS: Philip Booth

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi organizuje ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Dňa 24. septembra 2015 v Bratislave bude prednášať programový riaditeľ Institute of Economic Affairs a profesor ekonómie Philip Booth.

Stránky

Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards