HLINA: Automobilový priemysel funguje,ale je potrebné sa pripraviť i na plán B (Info.sk)

Portál Info.sk informoval 22.6.2017 o projekte tzv. binárnej ekonomiky, ktorá predstavuje ekonomickú alternatívu k automobilovému priemyslu na Slovensku. Autorom projektu je strana KDH v spolupráci s INESS a ďalšími odborníkmi z medzinárodného prostredia

HLINA: Automobilový priemysel funguje,ale je potrebné sa pripraviť i na plán B  (Info.sk)

ahúňom slovenskej ekonomiky by nemal byť len automobilový priemysel.

Myslí si to mimoparlamentné hnutie KDH, ktoré pripravuje projekt tzv. binárnej ekonomiky. Informoval o tom dnes líder hnutia Alojz Hlina.

" Plán A, teda automobilový priemysel funguje. Sme tomu radi a čím dlhšie, tým lepšie. Ale všetci zodpovední politici sa pripravujú aj na alternatívu. My sme to nazvali Plán B, teda binárna ekonomika, ide o všetko, čo súvisí s počítačom. O hardvérové aj softvérové riešenia. Toto by mohlo byť plánom B pre Slovensko," vysvetlil Hlina.

Na myšlienke binárnej ekonomiky bude spolupracovať KDH spoločne s Inštitútom ekonomických a spoločenských analýz (INESS), ako aj s čínskym investorom. " Jednotlivé riešenia v súčasnosti pripravujeme. Iness nám pomôže pri časti tvorby tohto plánu. Budeme mať aj nemeckého partnera a budeme mať pri tomto projekte aj čínskeho konzultanta. Sme v procese, že ohlasujeme plán B, pomenovali sme čoho sa má týkať a jednotlivé kroky a výstupy sa budú spracovávať aj prostredníctvom troch partnerov," avizoval Hlina s tým, že projekt plánuje predstaviť v septembri tohto roka.

Líder KDH priblížil, že projekt súvisí s ľudskými zdrojmi, ale aj s vzdelávaním v tejto oblasti. " Tešme sa, že funguje automobilový priemysel. Je kostrou, na ňom stojí slovenská ekonomika, ale pripravujme sa aj na to, že čo v prípade, ak jedného dňa fungovať prestane. Hovorme o pláne B," dodal Hlina.

TASR, Info.sk, 22.6.2017

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards