Krajské kolo Ekonomickej olympiády v Trenčíne

V piatok, 16.2.2018 sa v priestoroch Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne zhromaždilo takmer 50 študentov z celého kraja aby otestovali svoje vedomosti v krajskom kole Ekonomickej olympiády.

Krajské kolo Ekonomickej olympiády v Trenčíne

V konkurencii viac ako 600 študentov z kraja, ktorí nepodľahli chrípkovej epidémii a kvalifikovali sa na postup do krajského kola, sa presadili stredoškoláci s najlepšími ekonomickými a finančnými vedomosťami zo všetkých typov škôl.

Na úvod podujatia predstavila Monika Olejárová z INESS Ekonomickú olympiádu, činnosť INESS a podmienky postupu do celoslovenského finále súťaže. Následne Ing. Magdaléna Tupá, PhD. z Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov oboznámila súťažiacich s univerzitou a možnostiach štúdia na nej. Študenti sa venovali písaniu testu krajského kola, ktorý vyžadoval nielen všeobecný prehľad, ale aj analytické zručnosti. Minimálne piati súťažiaci z Trenčianskeho kraja sa stretnú na celoslovenskom finále 26.4.2018 v Bratislave.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards