Som alternatíva voči Ficovi, ale neurobím pre to čokoľvek (Trend)

Týždenník Trend publikoval 3.8.2017 rozhovor s Richardom Sulíkom zameraný aj na výsledky analýzy odvodového bonusu, ktorú realizoval INESS

Som alternatíva voči Ficovi, ale neurobím pre to čokoľvek (Trend)

Výňatok:

* Bloger Marian Jánoš spochybnil začiatkom roka prepočty odvodového bonusu. Urobili ste úpravy, následne ste to dali prepočítať analytikom INESS a tí povedali, že aby to bolo rozpočtovo neutrálne, treba nájsť miliardu eur.

Nie je to také jednoduché. Nejaké čísla má INESS, nejaké máme my. Ak dáme bokom zdravotníctvo, bavíme sa o o dvoch desatinách percent HDP, ktoré chýbajú. Stačí zmeniť nejaký koeficient. Odvodový bonus, ak nechám bokom zdravotníctvo, je na nule. Na to dám krk.

 
Zuzana Petková, Filip Obradovič
Trend, 3.8.2017
INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards