Minimálna mzda môže vzrásť viac ako pred voľbami. Pozrite sa o koľko (Sme)

 Róbert Chovanculiak hodnotil 4.8.2016 iniciatívu na zvyšovanie minimálnej mzdy vo vzťahu k ďalším krajinám V4 pre denník Sme. 

Minimálna mzda môže vzrásť viac ako pred voľbami. Pozrite sa o koľko (Sme)

Polepšiť by si mohli najmä mladší ľudia žijúci na východe.

BRATISLAVA. Nová výška minimálnej mzdy, ktorú by mali ľudia zarábať od januára, má vzrásť takmer najrýchlejšie za posledné roky. Dokonca viac, ako schválil Smer pred voľbami na rok 2016. Vtedy stúpla o 25 eur z 380 na súčasných 405 eur.

Mzda by mohla byť dokonca ešte vyššia, ako sľuboval Smer vlani. Premiér Robert Fico v tom čase hovoril o najnižšom plate na úrovni 420 eur.
Návrh na mzdu pre najchudobnejších musia teraz ešte prerokovať odborári a zamestnávatelia a následne schváliť vláda.
Poteší najmä chudobné regióny
Ak návrh prejde, stúpne od januára minimálna mzda o 30 eur na 435 eur. Vyplýva to z návrhu, ktorý rezort predložil na rokovanie Hospodárskej a sociálnej rady.

Ide o hrubú mzdu, zamestnanci z nej musia ešte zaplatiť dane a odvody. Čistá mzda by od budúceho roka mohla byť približne 374 eur. Oproti tomu, čo zarábajú teraz, budú mať nízkozárobkoví v peňaženke viac o 19 eur.
Polepšiť by si mohli najmä mladší ľudia žijúci na východe. Podľa nedávnej analýzy štátnych analytikov z Inštitútu finančnej politiky totiž minimum zarábajú častejšie zamestnanci do 24 rokov, v ubytovacích a stravovacích službách a najmä v Prešovskom kraji.

Ovplyvní dávky
V porovnaní s minulosťou ide o jeden z najväčších nárastov minimálnej mzdy. Ak sa na to pozeráme percentuálne, ide od krízy o druhý najvyšší nárast minimálnej mzdy (7,4 percenta). Ak sa na to pozeráme nominálne, teda v eurách, je rozdiel medzi tohtoročnou a budúcoročnou minimálne mzdou najväčší (30 eur).
Analytik INESS Robert Chovanculiak tvrdí, že na Slovensku vzrástla minimálna mzda od roku 2010 do roku 2016 najrýchlejším tempom spomedzi našich susedov (okrem Rakúska, ktoré nemá minimálnu mzdu). „V Českej republike vzrástla o 20,7 percenta, v Poľsku o 29,9 percenta, v Maďarsku o 28,8 a na Slovensku o 31,6 percenta," tvrdí Chovanculiak.

Nová minimálna mzda bude mať od januára vplyv aj na výšku niektorých príspevkov. Ovplyvniť môže benefity, ako je napríklad daňový bonus, teda úľava na dani, na ktorú majú nárok pracujúci rodičia s deťmi, nie však jeho výšku, ale to, kto naň bude mať nárok.

Na bonus má nárok človek, ktorý ročne zarobil aspoň šesťnásobok minimálnej mzdy. V novom roku to bude 2610 eur. Nárok na bonus tak môžu stratiť tí, ktorí počas roka pracovali len na dohodu či na čiastočný úväzok. Dnes majú nárok na daňový bonus všetci, ktorých ročný zárobok dosahuje aspoň 2400 eur.
Naopak, minimálna mzda môže pomôcť ľuďom, ktorí poberajú dávku v hmotnej núdzi. Zvyšuje sa pre nich totiž hranica, pri ktorej by o dávku mohli prísť.

Pomôcť môže aj zamestnancom. Konkrétne tým, ktorí pracujú v noci, teda od 22. hodiny do 6. ráno. Na minimálnu mzdy sú nadviazané napríklad aj nadčasy či práca cez sviatky.

Menej pracujúcich?
Richterovmu návrhu tak ako po minulé roky predchádzali dlhé rokovania medzi zamestnávateľmi a odborármi. Ani do polovice júla, čo je termín určený zákonom, sa nedohodli. Minimálnu výšku tak určil minister. Jeho návrh by mal byť kompromisom medzi tým, čo požadovali odborári (442 eur) a tým, čo boli ochotní pripustiť zamestnávatelia (430 eur).
Zamestnávatelia tvrdia, že príliš skokovitý rast minimálnej mzdy spôsobuje firmám veľké problémy, ktoré môžu vyústiť až do prepúšťania zamestnancov. Podľa IFP má však minimálna mzda len malý vplyv na zamestnanosť.

„Zvýšenie minimálnej mzdy o päť percent predstavuje nárast rizika byť nezamestnaným v nasledujúcom roku v priemere o 1- až 2,5-percentuálneho bodu oproti ľuďom so zárobkom vyšším ako nová minimálna mzda,“ uviedli odborníci IFP s tým, že v absolútnom vyjadrení by päťpercentný nárast minimálneho zárobku negatívne ovplyvnil 1000 až 2700 zamestnancov.

Michaela Kušnírová
Sme, 4.8.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards