Ekonomické reči: ako konkurovať euru?

18.10.2017 sa v Zámockom pivovare v Bratislave konali už šieste Ekonomické reči. Tentokrát sme diskutovali o tom, ako inovácie v kryptomenách vedú k silnejšej menovej konkurencii a čo to znamená pre náš každodenný život.

Ekonomické reči: ako konkurovať euru?

Hlavným rečníkom bol Juraj Karpiš z INESS, autor knihy Zlé peniaze, ktorý diskusiu uviedol krátkou prednáškou. V nej hovoril o tom, ako radikálne stúpla hodnota Bitcoinu a ako snahy o obmedzenie hotovostných platieb pod rôznymi zámienkami posilňujú nedôveru v štátne fiat peniaze. Karpiš uvádzal viacero príkladov zo sveta, kedy nestabilné meny či zrušenie bankoviek viedli ku krízam či väčšiemu využívaniu kryptomien. Na záver zadefinoval predpoklady „úspešných“ kryptomien, ktoré by mali šancu v mnohých oblastiach nahradiť štátne peniaze.

Podujatia sa zúčastnilo viac ako 90 poslucháčov, ktorí po vypočutí krátkej prednášky mali možnosť priamo diskutovať s rečníkom.

Pridajte sa do našej skupiny a nezmeškajte informácie o ďalších podujatiach, či tipy na zaujímavé články a podcasty.

 

 

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards