INESS na seminári SAPI

V utorok 23.10.2018 prebehol v Bratislave v konferenčných priestoroch Technopol už 8. ročník seminára SAPI s názvom Forovoltika a OZE v roku 2019. V troch blokoch vystúpili rečníci zo všetkých troch distribučných spoločností, SIEA, partnerských organizácií, či priamo zo SAPI. Postupne rozobrali problematiku akumulácie energie, lokálneho zdroja, či aukcií.

INESS na seminári SAPI

Konferencie sa zúčastnilo zhruba 150 divákov, pričom jednou z hlavných tém bolo zavedenie podpory obnoviteľných zdrojov formou aukcií. INESS v podaní analytika Martina Vlachynského na podujatí predstavil svoj koncept Elektrickej dane, s ktorým prišiel v roku 2015 a aktualizoval ho v lete 2018. Jedným z odporúčaní INESS na zníženie Elektrickej dane je aj zavedenie aukcií. No ako vyplynulo z panelovej diskusie, kvalitné fungovanie aukcií nebude v slovenských podmienkach triviálna záležitosť.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards