Pozvánka: Ekonomické reči #6

Inovácie v kryptomenách a ich dopad na menovú konkurenciu. 

Kryptomeny zaznamenali v poslednom období nevídaný rast cien ale i záujmu o tento sektor. Asi najznámejšou virtuálnou menou je Bitcoin. Napriek jeho úspechom sú v ňom uskutočnené transakcie stále iba kvapkou v oceáne svetového finančného systému. Dokážu kryptomeny ohroziť štátne peniaze? 

Pozvánka: Ekonomické reči #6

Príďte 18.10. o 19:00 do Zámockého pivovaru na ďalšie pokračovanie Ekonomických rečí. Tentokrát sa pobavíme s autorom knihy Zlé peniaze, Jurajom Karpišom z INESS o tom, ako kryptomeny zamiešali kartami vo svete peňazí. 

• Prečo štátne peniaze potrebujú konkurenciu? 
• Aké sú existujúce alternatívy k štátnemu fiatu? 
• Čo robí peniaze peniazmi? 
• Ako vyzerá budúca kryptomena, ktorá by mala šancu konkurovať štátnym peniazom?

Odpovede na tieto otázky a ešte omnoho viac sa dozviete už v stredu, 18. októbra na Ekonomických rečiach. Príďte s priateľmi na jedno a podebatujte s nami o kryptomenách a ich budúcnosti. 
Vstup je voľný.

FB udalosť - neváhajte pozvať vašich priateľov, tešíme sa na vás! 

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie - nová téma, nový hosť a diskusia v neformálnej atmosfére.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards