Medzinárodný deň byrokracie 2017

INESS si 29. septembra v uliciach Bratislavy pripomenul Medzinárodný deň byrokracie. Ten má slúžiť ako pripomienka všetkého času premárneného byrokraciou, ktorý mohli podnikatelia, zamestnanci a všetci občania stráviť tvorbou užitočných hodnôt, relaxom, či s rodinami.

Medzinárodný deň byrokracie 2017

Chodci sa stretli s viac ako 200 metrov dlhým papierovým „hadom“, ktorý sa skladal zo všetkých dokumentov, s ktorými príde malý podnikateľ do styku pri založení a jednoročnom prevádzkovaní svojej firmy. Video z tohto podujatia nájdete tu. V tento deň sme už druhým rokom zverejnili aj výsledky nášho Byrokratického indexu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards