Dankove trináste platy prinesú úsporu viac ako dvesto eur

Titulná strana Hospodárskych novín sa venovala aj trinástemu platu.

Dankove trináste platy prinesú úsporu viac ako dvesto eur

Podľa Andreja Danka podnikateľský sektor návrh na 13. plat víta. "Prvýkrát bude mať Slovensko dávku, ktorú vám môže dať zamestnávateľ oslobodenú od daní, odvodov," uviedol. Vyplácaný by mal byť k 15. júnu a 15. decembru pre ľudí, ktorí už vo firme odpracovali určitý čas. Pôvodne mal byť povinný pre zamestnancov, ktorí sú vo firme dlhšie ako rok, to sa však nepáčilo zamestnávateľom. Vo finálnej verzii návrhu sú odmeny dobrovoľné. "Ak to tak naozaj bude, tak s tým nemáme problém," uviedol v reakcii viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Rastislav Machunka. Analytik INESS Róbert Chovanculiak už dávnejšie upozornil, že tento nástroj bude predstavovať výzvu predovšetkým pre verejný sektor. "Tam niektoré tarifné platy stále nedosahujú ani úroveň minimálnej mzdy a je otázne, koľko zdrojov sa nájde na vyplácanie odmien," dodal. Opatrenie bude súčasťou dodatku ku koaličnej zmluve.

Hospodárske noviny, 11.9.2017

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards