Hotovosť neobľubujú len zločinci. Na Slovensku je cash stále populárny

 Hotovosť neobľubujú len zločinci. Na Slovensku je cash stále populárny

22. december 2017 - Nový výskum ECB o využívaní hotovosti v eurozóne vyvracia mýty o tom, že hotovosť obľubujú najmä kriminálnici. "Takmer 20 percent respondentov uviedlo, že vlastní 200- alebo 500-eurovú bankovku." Na Slovensku dokonca 42 percent. Stovky majú asi všetci. Doba cashu ešte neskončila, upozornil analytik INESS Juraj Karpiš.

Až 79 percent všetkých nákupov v eurozóne sa stále robí v hotovosti. Priemerný občan eurozóny má v peňaženke v hotovosti 65 eur, Slovák 53 eur. Množstvo hotovosti v peňaženke stúpa s vekom. Hotovostnú rezervu má doma 42 percent Slovákov, čo je takmer dvakrát viac než priemer eurozóny. Štyria z piatich Slovákov, ktorí sa zúčastnili prieskumu, má v nej menej než 1 000 eur.

Trend, 22.12. J. Tvardzík, link

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards