Zvýšené príplatky budú mať aj štátni zamestnanci (Expres)

Radovan Ďurana komentoval zložitosť príplatkov za práce pre Rádio Expres. 25.1.2018 

Zvýšené príplatky budú mať aj štátni zamestnanci (Expres)

Dominik Matulaj, moderátor: "Vyšších príplatkov za nočnú, víkendovú či sviatočnú prácu sa dočkajú aj zamestnanci v štátnej správe. So zmenou prichádza do parlamentu poslanec Smeru Erik Tomáš."

Erik Tomáš, (Smer-SD), poslanec NR SR: "Personalista bude musieť presne prepočítať, či je pre daného zamestnanca, sú výhodnejšie príplatky podľa už v súčasnosti platných zákonov, alebo podľa nového Zákonníka práce, a priznať tomuto zamestnancovi tú výhodnejšiu možnosť."

Dominik Matulaj: "Štát zatiaľ nevie, koľko to bude presne stáť. Podľa analytika INESS Radovana Ďuranu je výpočet príplatkov veľmi zložitý."

Radovan Ďurana, analytik INESS: "Keď sa človek na to pozrie, tak si povie, že niekto sa snaží vymyslieť návrh, ako naštvať všetky mzdové účtovníčky a všetkých ľudí, ktorí vôbec robia s tými príplatkami."

Branislav Závodský, redaktor: "Čiže administratíva, brutál, hej?"

Radovan Ďurana: "Brutál."

Dominik Matulaj: "Príplatky za prácu porastú v prvej fáze v máji tohto roka a následne opäť v januári 2019. V parlamente by sa malo o návrhu rozhodnúť už na najbližšej schôdzi, ktorá sa začína v utorok."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards