Dvojitá rana pre slovenské zdravotníctvo

Trend uverejnil v článku o zdravotníctve vyjadrenia INESS. 06. 02. 2020.

Dvojitá rana pre slovenské zdravotníctvo

V štúdii s názvom Zdravá budúcnosť, ktorú pre Americkú obchodnú komoru vypracoval INESS, sa tvrdí, že podľa odhadov Európskej investičnej banky je na Slovensku kapitálový dlh v zdravotníctve okolo šesť miliárd eur. Sú to najmä staré nemocnice, do ktorých treba naliať jednorazovo päť percent HDP.

Podľa spomínanej štúdie Slovensko dáva na kapitálové výdavky do zdravotníctva 48 eur na hlavu, čo je násobne menej ako krajiny západnej Európy. „Tento fakt môže naznačovať, že dostupné zdroje nestačia pri súčasnom nastavení fungovania systému ani na financovanie bežnej prevádzky a už vôbec nie na investičné aktivity,“ tvrdí štúdia.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards