Vyššia daň z nehnuteľností

Radovan Ďurana sa pre TA3 vyjadril k zvyšovaniu daní. 20. 02. 2020.

Vyššia daň z nehnuteľností

Gabriela Marchevská, moderátorka: "Mestá a obce tento rok zvýšili dane z nehnuteľnosti v priemere o tretinu. Samosprávy tento krok obhajujú s tým, že sa im znížili príjmy z dane fyzických osôb a zároveň stúpli výdavky spojené so zvyšovaním minimálnej mzdy a ďalších nových opatrení. Odborník upozorňuje, že vyššie dane pocítia predovšetkým podnikatelia."

Radovan Ďurana, analytik INESS: "Obce a mestá pristúpili hlavne k zvyšovaniu daní podnikateľom. A to je opäť také to nepochopenie, že tie dane z majetku sa majú týkať domácností alebo aj to, čo OECD navrhuje, zaťažovanie podnikateľov znamená ohrozovanie hospodárskeho rastu a nových investícií."

Celú reportáž si môžete pozrieť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards