Naštartuje turizmus ekonomiku?

Martin Vlachynský sa pre Nový Čas vyjadril k dopadu turizmu na našu ekonomiku. 30. 04. 2020.

Naštartuje turizmus ekonomiku?

Odborníci z premiérovho permanentného krízového štábu varujú, že riziko letných dovoleniek v zahraničí je značné, a preto odporúčajú plánovať si dovolenku na Slovensku. „Druhá vlna je takmer vždy importovaná. To znamená, že keď sa nás pýtajú na dovolenky, ja stále hovorím - venujme všetko tomu, aby sme mohli dovolenkovať tu na Slovensku a buďme veľmi opatrní, čo sa týka hraníc,“ upozornil infektológ Vladimír Krčméry. To môže byť obrovská vzpruha pre turizmus na Slovensku, ktorý sa ocitol pre pandémiu v zóne ohrozenia medzi prvými. „Pre cestovný ruch, hotelierov a reštaurácie by to boli dobré správy za predpokladu, že budú môcť vôbec fungovať. Čiastočne im to pomôže vynahradiť straty marca, apríla a mája,“ myslí si ekonomický analytik inštitútu INESS Martin Vlachynský.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards