Vírus presúva skúšky. Študenti chcú odpovede

Róbert Chovanculiak sa pre Hospodárske noviny vyjadril k distančnému vzdelávaniu a jeho úspešnosti. 02. 12. 2020.

Vírus presúva skúšky. Študenti chcú odpovede

Podľa analytika INESS Róberta Chovanculiaka testy slúžia predovšetkým na získanie prehľadu o úrovni vedomostí. „V takom prípade sú cenné aj zlé správy – že úroveň vedomostí poklesla a distančná forma vzdelávania nefungovala optimálne,“ reagoval pre HN.

Okrem maturantov bolo minulý školský rok ochudobnených aj zhruba 40-tisíc deviatakov, ktorí prišli o klasické prijímacie pohovory na stredné školy. O ich prijatí rozhodol prospech z povinných a profilových predmetov za posledné dva ročníky. Podľa analytika kvôli absencii prijímacích pohovorov a testovania deviatakov nemusí nastať problém. „Školy sú zatvorené pre všetkých žiakov a vo výsledkoch nie je dôležitý absolútny počet bodov, ale relatívne umiestnenie. Jednoducho sa znížia požiadavky,“ odkázal Chovanculiak.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards