Budeme schopní vyčerpať miliardy z Európskej únie? Slovenský plán obnovy má meškanie

Martin Vlachynský sa pre Noviny.sk vyjadril k čerpaniu európskych peňazí. 02. 12. 2020.

Budeme schopní vyčerpať miliardy z Európskej únie? Slovenský plán obnovy má meškanie

Miliardy z Európskej únie v ohrození?

„Otvorili sme viacero tém, oblastí, kam tie peniaze môžu smerovať," vyjadril minister financií SR Eduard Heger. Konkrétne projekty však zostávajú stále zahalené rúškom tajomstva. „Bohužiaľ, vidíme, že zmysluplná diskusia okolo toho, akým spôsobom budú tieto peniaze na Slovensku minuté, do značnej miery absentuje,“ skonštatoval Martin Vlachynský, ekonomický analytik INESS.

Dookola sa však opakuje, že prioritu musí dostať zelená reforma, dekarbonizácia Slovenska a priestor pre moderné technológie. „Plán obnovy je bezprecedentný balíček, aby sme sa mali všetci lepšie a boli bohatší,“ vyjadril sa europoslanec Martin Vlachynský. O tom, či sa to napokon stane, rozhodne kvalita projektov, ktorá je pre ministerstvo prvoradá. Detaily sa však nateraz verejnosť nedozvedela. „Moc od nich nepočuť, čo vlastne vláda s tými peniazmi chystá," povedal Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards