V Smere sa spamätali na poslednú chvíľu. Predstavia volebný program (Aktuálne.sk)

Aktuálne.sk zverejnil dňa 12.2.2016 článok o dodatočnom volebnom programe strany Smer so závermi INESS. 

V Smere sa spamätali na poslednú chvíľu. Predstavia volebný program (Aktuálne.sk)

18:45 BRATISLAVA - Vyčítali im, že ich program sa zmestí do piatich viet. Tri týždne pred voľbami, v čase, keď už väčšina kandidujúcich strán ukázala, s čím pôjde do volieb, konečne predstaví svoj volebný program aj vládny Smer.

Smer konečne odhalí, s akými prioritami chce zabojovať o voliča. Zatiaľ čo volebné programy väčšiny strán sú už niekoľko týždňov "v obehu", Smer-SD mal doteraz na svojej stránke len stručné programové priority spísané v piatich bodoch. Všimol si to aj Inštitút pre ekonomické a sociálne štúdie INESS, ktorý porovnával jednotlivé programy strán .

"Priority programu strany SMER - SD pre roky 2016 - 2020" obsahujú presne päť viet v piatich bodoch. Ešte aj tie sa zjavili až 18.januára. Ak sa im podarilo skutočný program niekde ukryť, radi si ho pozrieme," konštatoval INESS pri hodnotení progamov.

Doterajší program Smeru mal len päť viet.  Všetko by sa malo zmeniť už túto sobotu 13. februára. Smer ohlásil akciu v Banskej Bystrici v priestoroch Slovenskej zdravotníckej univerzity. Práve na nej predstaví priority, s ktorými si chce získať voličovu priazeň.

"Témou konferencie budú programové priority strany SMER - SD v nadchádzajúcom volebnom období," napísala Ľubica Končalová z tlačového odboru vládnej strany.

Hlavný program bol v mediálnych prekáračkách Politológ Rastislav Tóth sa domnieva, že Smer prichádza s volebným programom neskoro. Jeho voličovi to však nemusí prekážať, keďže politici ho doteraz zamestnali predvádzaním sa v médiách. "Akoby päť miliónov ľudí bolo závislých od daňového priznania nejakého politika," pripomína Tóth vzájomný konflikt Roberta Fica s Igorom Matovičom.

V programe Smeru by podľa neho mali dominovať zdravotníctvo a školstvo.

Tieto témy však môžu byť podľa neho potlačené témou migrantov, a s tým súvisiacou otázkou bezpečnosti, ktorá pred voľbami výrazne rezonuje v politike vládnej strany.

Filip Domovec
Aktuálne.sk, 12.2.2016

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards