Legendárne žlté lístky vytlačia esemesky. Pošta inovuje (Hospodárske noviny)

Hospodárske noviny zverejnili 17.2.2016 článok o zrušení žltých lístkov s komentárom Radovana Ďuranu.

Legendárne žlté lístky vytlačia esemesky. Pošta inovuje (Hospodárske noviny)

Žltým papierikom v schránke odzvonilo. Takmer. Pošta sa totiž rozhodla eliminovať ich počet. Ročne na ne minie vyše 20 miliónov kusov tlačív. O tom, či dostanete doporučenýlistalebo balík, od februára pošta klientov informuje už aj formou SMS alebo e-mailom. Na túto novinku je však nutné registrovať sa. Bezplatne, ale iba osobne na pošte. Kto tak neurobí, bude aj naďalej dostávať papierové oznámenie o uložení zásielky do schránky.

„Pošta dobieha vlak. V Česku mi už dávno chodí na mobil správa, že mi bude doručený balík a dokonca si môžem na serveri pošty zmeniť aj čas doručenia podľa toho, kedy mi to vyhovuje,“ povedal analytik INESS Radovan Ďurana.

Keďže žijeme v 21. storočí, notifikácie formou e-mailov či správ na mobil sú podľa odborníka na digitálne technológie a šéfredaktora TouchIT Ondreja Macka už samozrejmosťou. „Škoda, že človek nemôže poštárovi zavolať, že nebude doma a nemusí k nemu vôbec chodiť, ako to poznáme u kuriérov doručovacích služieb,“ dodal.

Martina Chudá
Hospodárske noviny, 17.2.2016

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards