Vraj nám bude ešte lepšie(Tv JOJ)

Róbert Chovanculiak sa 15.2.2016 vyjadril pre Tv Joj ku kvalite výberu daní. 

Vraj nám bude ešte lepšie(Tv JOJ)

Výňatok:

Adam Zavřel:
"Na daniach sa ale minulý rok podarilo vyzbierať o takmer pol miliardy eur viac ako sa počítalo a aj v nasledujúcich rokoch budú ročné príjmy oproti očakávaniam o približne štyristo miliónov vyššie. Premiér hovorí o tom, že sa nám darí tak ako nikdy predtým. S tým súhlasia aj analytici, má to však podľa nich veľké ale."

Róbert Chovanculiak, analytik INESS:
"V súčasnosti sa slovenskej ekonomike darí, ale nie je to vďaka opatreniam, ktoré prijímala súčasná vláda, ale je to vďaka externým faktorom."

Adam Zavřel:
"A tie sú napríklad rastúci dopyt v Európe po našich výrobkoch, či vysoké dočerpávanie eurofondov. Premiér ale hovorí, že ekonomika je v takej dobrej kondícii práve preto, že sa vláde podarilo vytvoriť perfektné prostredie. Očakáva sa ďalších stotisíc nových pracovných miest, alebo rozšírenie zoznamu potravín s desaťpercentnou daňou."

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards