Do penzie pôjdeme neskôr (TV JOJ)

Radovan Ďurana sa 20.4.2016 vyjadril pre TV JOJ k plánovanému posúvaniu veku odchodu do dôchodku. 

Do penzie pôjdeme neskôr (TV JOJ)

Výňatok: 

Dana Strculová:
"Lenže od roku 2024 už bude aj v tomto rodová rovnosť, a teda muži a ženy budú odchádzať do dôchodku v rovnakom čase bez ohľadu na to, koľko detí vo svojom živote porodili."
Radovan Ďurana, INESS:
"Bez tohto opatrenia by dôchodkový systém vytváral tak veľké diery, že by z neho nebola Sociálna poisťovňa schopná vyplácať dôchodky."

Adam Zavřel:
"No a to je aj teda jeden z dôvodov, prečo už prví ľudia pôjdu do dôchodku na budúci rok neskôr, nie teda od prvého januára. Ak by ste si to ale chceli overiť a vedieť, kedy aj vy pôjdete do dôchodku, aspoň teda približne, tak na stránke Sociálnej poisťovne nájdete takú kalkulačku, kde zadáte svoj... kedy ste sa teda narodili, či ste mali deti, ak ste teda žena, a to vám už potom presne vypočíta, kedy teda pôjdete do penzie."

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards