Prvé Ekonomické reči

22. februára 2017 organizoval INESS prvé Ekonomické reči, venované téme „Kedy budú Slováci bohatí?“

Prvé Ekonomické reči

Podujatie "Ekonomické reči" sa konalo v Zámockom pivovare v Bratislave a pritiahlo viac ako 70 účastníkov. V úvode večera prezentoval Radovan Ďurana z INESS niekoľko faktov k problematike bohatstva a miezd v slovenskom hospodárstve. Na tému prišiel vývoj bohatstva Slovenska v čase a tiež porovnanie miezd a majetku naprieč krajinami OECD. Neskôr sa v rámci diskusie poslucháči pýtali na možné riešenia regionálnych príjmových rozdielov na Slovensku, na kľúčové reformy pre podnikateľské prostredie, či na vplyv minimálnej mzdy na ekonomiku. Diskusia bola veľmi živá a po oficiálnej časti pokračovala debata s účastníkmi v užšom kruhu.

Téma Kedy budú Slováci bohatí? oslovila dlhoročných podporovateľov INESS, študentov, odborárov či novinárov. Večer prebiehal v príjemnej a neformálnej atmosfére.

Ekonomické reči je pravidelné diskusné podujatie, ktoré organizuje INESS najmä pre mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o verejné dianie. Prebieha raz za mesiac, venované vždy inej téme a s iným rečníkom. Sledujte náš web a facebook pre informácie o ďalších podujatiach. 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards