Bratislava: Zmätky okolo ozdravenia Všeobecnej (TV JOJ)

 Juraj Karpiš sa 28,2,2017 vyjadril pre TV JOJ k problematike politických nominácií vedúcich pracovníkov v štátnych podnikoch

Bratislava: Zmätky okolo ozdravenia Všeobecnej  (TV JOJ)

 Výňatok:

Richard Juriš: "Ešte v sobotu pritom Robert Fico v diskusnej relácii RTVS vyhlásil, že nebude poisťovni tolerovať žiadne "zajacoviny" a chce sa stretnúť s ministrom. Podľa Druckera je v záujme vlády, aby sa všeobecná zdravotná stabilizovala, keďže ide o základnú poisťovňu štátu. Jej ozdravný plán by mal byť zverejnený postupne, jednoduché to ale nebude."

Juraj Karpiš, analytik INESS: "Vedúci pracovníci sa menia s vládami a sú často politicky dosadení. Je na nich menší tlak na to, aby hospodárili zodpovedne a vytvárali ak nie teda nulu, tak pozitívny hospodársky výsledok."

Richard Juriš: "Napriek tomu nestratil premiér v rámci témy ozdravenia Všeobecnej zdravotnej, ktorá vytvorila 200-miliónovú sekeru počas jeho druhej vlády, dobrú náladu."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards