Prudký prepad: Slovensko má nadanie na vyhnanie talentov (Finweb)

Róbert Chovanculiak 17.1.2017 komentoval pre portál Finweb nelichotivý pokles Slovenska v rebríčku konkurencieschopnosti talentov

Prudký prepad: Slovensko má nadanie na vyhnanie talentov (Finweb)

Domáce talenty od nás odchádzajú – a tie zahraničné nevieme osloviť. Za posledný rok sa Slovensko zosunulo v rebríčku konkurencieschopnosti talentov až o 10 priečok na 37. miesto. Pred nami je väčšina krajín OECD, Česko je napríklad 23. Personálno-poradenská spoločnosť Addeco, ktorá rebríček zostavila, hodnotí 6 kritérií. V rámci schopnosti získať talenty posudzovali analytici počet študentov zo zahraničia, ale aj imigrantov a toleranciu voči nim.

Podľa analytika Iness Róberta Chovanculiaka naša krajina nemá nastavenú politiku na priťahovanie talentov, práve naopak. „Aj minulý rok sme talentovaným ľudom zvýšili odvodové zaťaženie, čo ich ešte viac odrádza od života a práce na Slovensku.“ Prvé priečky v práci s talentmi patria dlhodobo Švajčiarsku, Singapuru, USA a Veľkej Británii.

Zuzana Matušcáková
Finweb, 17.1.2017

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards