Spojené štáty ťahá rozpočet ku dnu (Finweb)

K rekordnému deficitu federálneho rozpočtu Spojených štátov amerických sa pre Finweb dňa 14.4. 2011 vyjadril Juraj Karpiš z INESS.

Spojené štáty ťahá rozpočet ku dnu (Finweb)

Deficit rozpočtu Spojených štátov dosiahol rekordnú úroveň. Čo bude s Amerikou ďalej?

Nízke úroky v Amerike nevydržia večne

Ak bude snaha Fedu o zvýšenie inflačných očakávaní úspešná alebo ak dôjde k významnejšiemu ekonomickému oživeniu, možno predpokladať, že úroky na americkom dlhu výrazne narastú.

Juraj Karpiš

Divadlo skončilo. Rozpočet bol prijatý

Stačilo by, aby Bernanke zvýšil úrokové sadzby o 0,25% a zvýšil by tak výdavky vlády USA o približne 36 miliárd dolárov. Stačilo by jedno rozhodnutie Fedu a celý výdobytok rozpočtových škrtov, tak ťažko vybojovaný, by sa okamžite vyparil.

Ronald Ižip

Navyšovanie dlhu je veľmi nebezpečné

Pokiaľ by Amerika chcela zísť z cesty, po ktorej nastúpili krachujúce krajiny eurozóny a uchrániť sa pred bankrotom, keďže sanovať takú veľkú ekonomiku nie je v možnostiach žiadnej krajiny ani organizácie, jednou z možností je aj vysoká inflácia.

Juraj Spodniak

Amerika si nemá od koho požičať

Veľkosť americkej ekonomiky je taká obrovská, že neexistuje žiadna zahraničná pomoc, ktorá by mohla USA pomôcť spôsobom, akým EMÚ pomáha Grécku, Írsku, či Portugalsku.

Karol Piovarcsy

USA ukázali, prečo sa dlhová kríza rozšíri

Spojené štáty pokračujú v gréckej ceste, z ktorej sa im bude ťažko vracať, poslednú príležitosť na obrátenie už možno aj premrhali. Navyše rok 2012 bude volebným rokom, takže žiadne výraznejšie fiškálne uťahovanie nie je možné očakávať ani v budúcom roku.

Kamil Boros

Finweb, 14.4. 2011

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards