Lepšie šance na prácu prinesie nový zákonník (Hospodárske noviny)

Podľa Richarda Ďuranu z INESS by navrhované zmeny Zákonníka práce rozviazali zamestnávateľom ruky pri prijímaní nových zamestnancov, pretože by sa výrazne znížili náklady na prijímanie či prepúšťanie zamestnancov. Uviedol tak pre Hospodárske noviny dňa 19.5. 2011.

Novelou Zákonníka práce, ktorú zatiaľ schválila iba vláda, nie sú nadšení ani zamestnávatelia ani odbory, ale ľuďom pri hľadaní práce pomôže. Firmy by sa po jeho schválení mohli konečne prestať báť zamestnávať nových ľudí a pomaly by tak mohli začať pribúdať aj klasickí zamestnanci. Absolventi škôl tak budú mať lepšie šance pri hľadaní prvej práce.

Flexibilita je nutná

Podľa analytika inštitútu Iness Richarda Ďuranu by navrhované zmeny Zákonníka práce rozviazali zamestnávateľom ruky pri prijímaní nových zamestnancov, pretože by sa výrazne znížili náklady na prijímanie či prepúšťanie zamestnancov. „V dôsledku tohto opatrenia budú firmy menej bojazlivé pri najímaní nových zamestnancov, pretože doterajšia legislatíva prípadné najatie nesprávneho človeka neúmerne predražovala,“ vysvetľuje. Robert Kičina, riaditeľ Podnikateľskej aliancie Slovenska dodáva, že flexibilný Zákonník práce zároveň zníži firmám neproduktívne náklady a tieto peniaze môžu byť využité užitočnejšie, napríklad na investície a rozvoj podnikania.

Firmy sú v hodnotení Zákonníka práce zatiaľ opatrné, chcú si počkať na jeho konečnú verziu. „Bude pre nás dôležité, aby sme boli aj naďalej schopní reagovať na zmeny na trhu. Ak spoločnosť pre obmedzenia na trhu prace nie je schopná pružne reagovať, stráca potenciálnych zákazníkov, ktorých získa konkurencia,“ reaguje Dušan Dvořák, hovorca Kia Motors Slovakia.

Zamestnancov si nepožičiavajú

Hoci flexibilitu firmám ponúka možnosť zamestnávať ľudí cez personálny lízing, väčšina oslovených firiem túto možnosť nevyužíva. V Slovalco s každým zamestnancom uzatvárajú pracovnú zmluvu na dobu určitú, ktorú po osvedčení zamestnanca menia na dobu neurčitú. Slovenská pošta má okrem bežných pracovných zmlúv aj zmluvy na dohodu o vykonaní práce. Iba kmeňových zamestnancov a dohodárov má aj spoločnosť Orange a Holci zamestnáva aj ľudí na čiastočný úväzok. Výnimkou je automobilka Volkswagen. Podľa Vladimíra Machalíka, hovorcu nemeckej automobilky, firma využíva agentúrnych pracovníkov v čase veľkých objednávok. „Napríklad v rámci náborov pre výrobu v nepretržitej prevádzke v minulom roku sme potrebovali získať asi tisíc nových pracovníkov počas dvoch mesiacov,“ hovorí Machalík.

Absolventom sa firmy nebránia

Zamestnávatelia majú možnosť využívať aj prácu mladých ľudí v rámci inštitútu absolventskej praxe. Tá trvá najmenej tri a najviac šesť mesiacov, bez možnosti jej predĺženia a opakovania. Mladý človek do 25 rokov môže vo firme pracovať 20 hodín týždenne a úrad práce mu dá príspevok vo výške 185,38 eura.

Zamestnávateľa tak absolvent stojí iba čas. Napriek tomu ani túto možnosť oslovené firmy veľmi nevyužívajú, s výnimkou Slovenskej pošty. „Absolventskú prax nerealizuje. Spolupracujeme so študentmi vysokých škôl napríklad pri písaní bakalárskych a diplomových prác a skúsenosti s nimi máme pozitívne,“ hovorí Dvořák z Kia Motors Slovakia. Slovalco má vlastný program pre absolventov vysokých škôl, ktorí rok kolujú po všetkých jeho oddeleniach. Kríza ho však stopla. „Tento program sme ostatné dva roky neuplatnili, ale plánujeme ho znovu obnoviť,“ tvrdí Milan Veselý, riaditeľ hlinikárne. Vladimír Machalík z Volkswagenu zase tvrdí, že by sa praxi nebránili, ale firma necíti o ňu medzi absolventmi záujem.

Podľa Danice Lehockej, hovorkyne Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny, najväčší záujem o absolventskú prax majú organizácie štátnej a verejnej správy. „Preferujú absolventov škôl s ekonomickým vzdelaním alebo gymnazistov a ponúkajú im administratívnu prácu,“ dodáva Lehocká. O učňov je nízky záujem.

Jozef Ryník

Hospodárske noviny, 19.5. 2011

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards