Anketa: Sú dobre nastavené stimuly, ktoré poskytujú naše vlády? (HN)

K otázke investičných stimulov sa pre Hosnodárske noviny dňa 6.6. 2011 vyjadril Juraj Karpiš z INESS.  Ako povedal, vláda poskytla investičný stimul firme napriek tomu, že jedna z vládnych strán mala v programe zastavenie poskytovania investičných stimulov.

Anketa: Sú dobre nastavené stimuly, ktoré poskytujú naše vlády? (HN)

Róbert Kičina, výkonný riaidteľ Podnikateľská aliancia Slovenska

V prvom rade by každá vláda mala robiť všetko pre to, aby stimuly nemusela vôbec poskytovať. V roku 2010 sme boli voči zahraničným investorom, ktorí o pomoc požiadali, najštedrejší a na jedno preinvestované euro pripadlo až 36 centov štátnej pomoci. Znamená to, že kvalitou podnikateľského prostredia sme pre investorov málo zaujímaví a musíme ich lákať cez investičné stimuly.

Markéta Šichtařová, analytička spoločnosti Next Finance

Slovensko sa špecializuje najmä na priemysel, technologické centrá a cestovný ruch. Podmienky sú nastavené dobre, ale samy osebe na prilákanie investorov nestačia. Dôležitejšia než dotácia môže byť korupcia či infraštruktúra, ktorá nevedie do najmenej vyspelých krajov Slovenska, ale aj ekonomická stabilita a vzdelanie.

Juraj Karpiš, analytik inštitútu INESS

Vláda poskytla investičný stimul firme napriek tomu, že jedna z vládnych strán mala v programe zastavenie poskytovania investičných stimulov.

Vladimír Vaňo, hlavný analytik Volksbank Slovensko

Podpora a rozvoj atraktívneho podnikateľského prostredia je dôležitejšou prioritou, než sú priame stimuly novým investorom, pretože vhodné podnikateľské prostredie prospeje nielen novým, ale všetkým investorom v krajine.

Marta Hilkovičová

Hospodárske noviny, 6.6. 2011

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards