Sulíkovci dajú Miklošovi košom (Aktuality.sk)

Ako povedal pre Aktuality.sk dňa 20.6. 2011 Juraj Karpiš z INESS, Slovensko by za odmietnutie podieľať sa na eurovale II nemalo byť pokutované.

Sulíkovci dajú Miklošovi košom (Aktuality.sk)

V otázke zriadenia eurovalu II na pomoc krajinám vo finančných problémoch nebude koalícia ťahať za jeden povraz.

Zaradenie eurovalu II na stredajšie rokovanie vlády nebolo ešte v pondelok definitiívne známe. Koalícia sa však pri tejto téme prekvapenia zo strany SaS prekvapenia nedočká.  Aj napriek koaličným rokovaniam sa stanovisko Sulíkovcov nemení.

,, V prípade, že sa o tom bude rokovať naši ministri to nepodporia,“ reagovala na našu otázku Tatiana Tóthová hovorkyňa predsedu parlamentu Richarda Sulíka, keď sme sa jej pýtali na euroval II v SaS.  V 15 - člennom kabinete má SaS štyroch ministrov.  Konečné rozhodnutie však bude na parlamente. Tri koaličné strany SDKÚ, Most -  Híd a KDH sa tak budú musieť spoliehať na opozičné strany. Ako sa zachová Smer je však otázne.

,,My sme za euroval. Ale nebudeme hlasovať dovtedy, dokedy nebudú hlasovať za euroval všetky strany vládnej koalície,“ povedal nedávno pre Hospodárske noviny šéf Smeru Robert Fico. Podľa analytika Juraja Karpiša z INESS je otázna nielen podpora Slovenska v eurovale II ale aj ďalších krajín. ,,Nemyslím si, že Slovensko by mohlo byť pokutované za niečo také,“ povedal nám.  Euroval II má od roku 2013 nahradiť aktuálny dočasný euroval. Celková výška akcií upísaných Slovenskom bude predstavovať sumu 5,768 miliardy eur, z čoho takmer 660 miliónov eur musí Slovensko do eurovalu 2 vložiť v hotovosti.

Aktuality.sk, 20.6. 2011

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards