Ružové okuliare Jozefa Mihála (TREND)

Radovan Ďurana z INESS pre TREND dňa 20.7. 2011 uviedol, akými zmenami by mal prejsť Zákonník práce. Malo by pokračovať ďalšie obmedzovanie lehôt a požiadaviek striktne stanovených ZP a umožniť vyššiu flexibilitu dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom, či zástupcami zamestnancov. Pracovné právo by malo zodpovedať individuálnym potrebám podnikov a sektorov, nie je možné ušiť všeobecne platné ideálne nastavenie. Zrušiť ustanovenia o minimálnej mzde, ktoré negatívne najviac postihujú kraje s vysokou mierou nezamestnanosti.  Zrušiť postavenie privilegovaných organizácií (Gastrofirmy). Nezavádzať povinnosť predlžovať dovolenku na základe nič nehovoriaceho faktora ktorým je vek zamestnanca.

Ružové okuliare Jozefa Mihála (TREND)

 

Slováci už poznajú definitívnu podobu Zákonníka práce, oznamovala minulý týždeň kancelária Národnej rady SR v úvode tlačovej správy venovanej schváleniu novely pracovného kódexu. Ale za ostatných desať rokov ide o jeho štvrtú veľkú zmenu. Určite nie poslednú. A tak slová z tlačovej správy o „definitívnej podobe“ vyznievajú ako žart. Úsmev na tvári mal po schválení aj minister práce Jozef Mihál. Tvrdí, že vďaka novele vzniknú na Slovensku desaťtisíce nových pracovných miest. Možno jeho predpovedi veriť?

 

Celý článok nájdete na webe Trendu

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards