Konferencia The Future of Tax Collection in CEE

Richard Ďurana z INESS prednášal dňa 5.3. 2013 na medzinárodnej konferencii The Future of Tax Collection in CEE.

Konferencia The Future of Tax Collection in CEE

Na podujatí, ktoré organizovala Americká obchodná komora a ktoré sa konalo pod záštitou ministra financií Petra Kažimíra, vystúpili okrem iných napríklad premiér Robert Fico, Igor Kottman, prezident Americkej obchodnej komory na Slovensku, Gaetan Nicodeme z Direktoriátu Európskej komisie pre daňové a colné otázky, Peter Pellegrini, štátny tajomník ministerstva financií a mnohí ďalší speakri zo Slovenska a ďalších krajín.

V paneli, ktorý sa venoval podnikateľskému pohľadu na daňový výber a daňové úniky v krajinách strednej a východnej Európy, Richard Ďurana konfrontoval premiérovo tvrdenie, podľa ktorého je vyhýbanie sa plateniu daní problém. Ako povedal, legálne vyhýbanie sa plateniu daní je signál, že dane sú vysoké, vládne výdavky neustále rastú bez adekvátnej protihodnoty a sú charakteristické rozsiahlym plytvaním a administratíva spojená s platením daní je veľmi nákladná.

Detaily a výstupy z konferencie nájdete na tomto linku. Prezentáciu Richarda Ďuranu si môžete stiahnuť tu.

Galéria:

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards