Koniec sveta nenastane (Trend)

Vysoké zadlženie v kombinácii s nízkym hospodárskym rastom vo vyspelých krajinách predznamenáva problémy štátov plniť svoje sľuby a financovať svoju činnosť v súčasnom rozsahu, povedal pre týždenník Trend dňa 8.1.2014 Juraj Karpiš z INESS.

Koniec sveta nenastane (Trend)

Spálená zem. Tí, čo prežili, musia začínať odznova – siať a starať sa o pôdu, aby mali čo jesť, a brániť sa nájazdom lúpežiacich hôrd. Návrat do stredoveku. To nie je len scéna zo sci-fi románu Roberta Merlea Malevil, ale takto vyzerajú aj obavy mnohých profesionálov zaoberajúcich sa ekonomikou. Preto sa TREND rozhodol rizikám súčasného svetového a európskeho ekonomického systému venovať. Dlhová kríza sa utíšila, banky si pomaly opravujú bilancie, nálada stúpa. Môže to celé znova spadnúť, tentoraz fatálne?
 

Celý článok dostupný na webe Trendu

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards