INESS na ESFL konferencii v Prahe

Richard Ďurana z INESS prednášal na prvej ESFL konferencii organizovanej v Českej republike českou vetvou študentského hnutia European Students for Liberty.

INESS na ESFL konferencii v Prahe

Na podujatí, kde vystúpili aj svetoznámi rečníci ako napr. Tom G. Palmer z amerického Atlas Economic Research Foundation a CATO Institute, Madsen Pirie z britského Adam Smith Institute alebo Josef Šíma z vysokej školy CEVRO Institut v Prahe prednášal Richard Ďurana na tému sloboda a technológie. Vo svojom vystúpení kritizoval súčasný stav práv duševného vlastníctva a rozporoval všeobecne zaužívanú mantru, podľa ktorej patenty a copyrighty napomáhajú inováciám a kreativite.

Konferencia prilákala v sobotu 20.9.2014 viac ako 120 účastníkov, prevažne študentov z Česka, Slovenska, Nemecka či Rakúska.

Tom G. Palmer na záver podujatia pokrstil český preklad knihy Why Liberty (Proč svoboda), ktorú minulý rok zostavoval a ktorá už vyšla po celom svete v státisícových nákladoch.

Foto z podujatia:


 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards