Lieky bez doplatkov obchádzajú najslabších

Hospodárske noviny uverejnili článok o doplatkoch za lieky s vyjadrením Martina Vlachynského. 21. 07. 2020.

Lieky bez doplatkov obchádzajú najslabších

Hodnota nad kvantitu

Analytici a zástupcovia pacientov sa preto prikláňajú skôr k riešeniu, ktoré by pomohlo nie najväčšiemu počtu, ale najohrozenejším pacientom. Martin Vlachynský z inštitútu INESS je toho názoru, že dôchodcovia na Slovensku nepatria k finančne najohrozenejším skupinám, rovnako tak väčšina detí do šesť rokov, a nerozumie, prečo tieto skupiny majú dostať ďalšiu plošnú úľavu. „Solidárny systém by mal pomáhať tým, ktorí majú reálny problém s platbami za lieky,“ uviedol Vlachynský a dodáva, že ak vláda vidí priestor na riešenie problémov s doplatkami za lieky, mala by zvážiť v prvom rade prínos pre konkrétneho pacienta.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards