Heger má po verejnom vypočutí tri mená na šéfa rozpočtovej rady: Šuster, Tóth alebo Fidrmuc

Denník E uverejnil článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k výberu šéfa RRZ. 06. 07. 2020.

Heger má po verejnom vypočutí tri mená na šéfa rozpočtovej rady: Šuster, Tóth alebo Fidrmuc

Ekonóm INESS Radovan Ďurana povedal, že rozpočtová rada je veľký úspech, čo bolo vidno aj na prezentáciách. Málokto sa odvážil navrhnúť nejakú radikálnu radu s výnimkou Meliorisa. Ten povedal napríklad, že by pri dlhovej brzde zrušil stropy a korekčný mechanizmus by naviazal na štrukturálne identifikátory. Každý rok by prepustil jedného zamestnanca a „vystrelil“ by ho vyššie do niektorej z medzinárodných inštitúcií.

„Na druhej strane z doterajšieho pôsobenia predsedu vyplýva, že šéf rady musí mať politický talent. To je veľmi ťažké zistiť z tohto vypočutia. Myslím si, že skúsenosť z politického života môže byť výhodou, ale v našom hodnotení to je považované za nevýhodu,“ povedal Ďurana. Za kritické miesto tak považuje, či vyberali ideálneho akademika, ktorý má za úlohu zvládať kritické momenty, keď politik povie – meníme dlhovú brzdu.

Celý článok si môžete vypočuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards