Autorské práva v digitálnej dobe

Richard Ďurana z INESS diskutoval o pripravovanej európskej smernici o ochrane autorských práv v diskusii, ktorú zorganizovala strana Sloboda a solidarita dňa 5.9.2018 v Bratislave.

Autorské práva v digitálnej dobe

Ďalšími diskutujúcimi boli Alexej Fulmek (riaditeľ vydavateľstva Petit Press), Tomáš Mikš (člen predstavenstva SOZA) a Zuzana Adamová (špecialistka na právo duševného vlastníctva a autorské práva, Advokátska kancelária Petkov & Co). Diskusiu moderoval predseda strany SaS a poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík.

Témou diskusie boli predovšetkým najdiskutovanejšie články 11 a 13 pripravovanej smernice, zamerané na zvýšenie príjmov novinových vydavateľstiev a umelcov pôsobiacich v audiovizuálnom odvetví ako reakcia na klesajúci príjem z reklamy vydavateľstiev a rastúci príjem z reklamy technologických spoločností (Google, YouTube, Facebook a pod.), ktoré zdieľajú cudzí obsah.

Richard Ďurana prezentoval názor INESS s výzvou nepodporiť túto smernicu pri hlasovaní v parlamente, ako sme písali už v tomto stanovisku.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards