Bieloruskí aktivisti v INESS

Na pozvanie SFPA nás v INESS v stredu 13.10.2021 navštívili dvaja predstavitelia bieloruskej opozície. Ich hlavným zameraním je príprava ekonomických reforiem v krajine, stretnutie sa preto zameriavalo na zhodnotenie doterajších reforiem na Slovensku.

Bieloruskí aktivisti v INESS

Pripomenuli sme si aj bieloruskú verziu Ceny štátu, ktorú INESS pomáhal implementovať pred niekoľkými rokmi a ktorá dodnes v krajine funguje. Zároveň sme ich obdarovali relevantnými výtlačkami zbierky 4Liberty Review, do ktorých pravidelne prispievame.

Obaja bieloruskí hostia sú aktuálne v emigrácii. Viacero ich priateľov a známych je uväznených v bieloruských žalároch. Boli nám pripomenutím toho, ako krehká môže byť sloboda a ako ťažké je si ju vybojovať nazad...

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards