Ekonkvíz: Učiteľská súťaž má svojich víťazov

Od 9. do 30. júna sa mohli učitelia stredných škôl zapojiť do súťaže Ekonkvízu. Podmienku zapojiť do kvízu aspoň 30 študentov splnilo 16 učiteľov z 15 stredných škôl a my dnes poznáme víťazov súťaže.

Ekonkvíz: Učiteľská súťaž má svojich víťazov

Spomedzi 16 učiteľov sme žrebovali troch, ktorí okrem medaily za účasť získali 3 ceny: motivačný príspevok vo výške 100 €, 150 € a 250 €.

Záznam zo žrebovania učiteľskej súťaže nájdete tu.

Do súťaže sa prihlásilo 37 učiteľov. Podmienku súťaže, zapojiť aspoň 30 študentov, splnilo 16 učiteľov z 15 stredných škôl. Najviac študentov, 78, zapojila do súťaže Adriana Blahová na Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Trenčíne. Najviac študentov vyplnilo kvíz na Obchodnej akadémii v Trnave – spolu až 105.

Celkovo bolo do hodnotenia súťaže zahrnutých 890 vyplnených kvízov. Priemerná doba na vyplnenie kvízu bola 12 min (limit kvízu je nastavený na 30 minút).

Priemerná úspešnosť bola 44,7 %. Najvyššie dosiahnuté skóre študenta bolo 95 %. Najvyššiu úspešnosť dosiahli študenti Zuzany Schatzovej na Obchodnej akadémii v Trnave a študenti Michala Ješša z Gymnázia Grösslingova v Bratislave, zhodne 65 %.

Gratulujeme víťazom:

3. cena: Eva Želikovská, Stredná odborná škola ekonomická, Spišská Nová Ves - motivačný príspevok 100 €

2. cena: Jana Rosiarová Hlásková, Stredná odborná škola, Tisovec - motivačný príspevok 150 €

1. cena: Adriana Blahová, Stredná odborná škola obchodu a služieb, Trenčín - motivačný príspevok 250 €

 

Rovnako ďakujeme za účasť všetkým učiteľom a študentom, veríme že Ekonkvíz prispel do motivácie rozširovať svoje ekonomické znalosti.

S ďalším kolom súťaže pre študentov budeme pokračovať už na jeseň 2022. Tešíme sa na Vás!

Ekonkvíz je voľne dostupný ekonomický kvíz pre každého, kto si chce v 20 otázkach overiť svoje vedomosti z ekonómie. Ekonkvíz spustil INESS v spolupráci s litovským think tankom LFMI, za finančnej podpory Erasmus+.

Poďte sa otestovať aj Vy! Kvíz nájdete na stránke: https://kviz.ekonportal.sk/

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards