Ekonomická olympiáda v Prahe

Dňa 23.05.2019 sa konalo v Českej republike finále tretieho ročníka Ekonomickej olympiády, ktoré organizuje INEV - Institut ekonomického vzdělávání. Rovnako ako u nás na Slovensku predchádzalo k spoznaniu najlepšieho ekonóma, či ekonómky školské i krajské kolo. Kým na Slovensku sme zapohjili 5300 stredoškolákov, u susedov tento rok pokorili hranicu 15 000 zapojených súťažiacich,  zo 337 stredných škôl.

Ekonomická olympiáda v Prahe

Českého finále Ekonomickej olympiády sa za INESS zúčastnili Monika Budzák a Vanesa Križanovičová, ktoré sú hlavnými organizátorkami Ekonomickej olympiády na Slovensku. Finálové kolo olympiády sa konalo v budove České národní banky v Prahe. Do záverečného kola postúpilo 50 súťažiacich. Testovanie preverilo žiakov z oblasti ekonómie a financií. Najlepší desiati z posledného písomného testovania čelili ústnej odpovedi pred odbornou porotou. Kým bola desiatka najlepších mladých českých ekonómov skúšaná, prebiehal v hlavne sále sprievodný program pre hostí a partnerov Ekonomickej olympiády. Jeden z panelov programu bol venovaný téme Budúcnosť auditu vo svete globálnych trendov, v ktorom diskutovali poprední odborníci z verejného a súkromného sektora. .

Na záver programu sme sa dozvedeli meno najlepšieho ekonóma Českej republiky. Stal sa ním Pavel Králík z Obchodní akademie v Brně.

“Hlavní přínos ekonomické olympiády je to, že mě ta soutěž motivovala k tomu, abych se sám začal o tuto vědu více zajímat, abych si sám začal studovat ekonomickou literaturu. Na soutěži mě jednoznačně nejvíce zaujalo to, že sám viceguvernér ČNB i třeba pedagogové z VŠE souhlasili s tím, že se tohoto projektu zúčastní, a díky jejich přispění je úroveň této soutěže tak vysoká, jak je,“ uviedol pri prevzatí ceny. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards