Ekonomické reči #20

Dvadsiate vydanie Ekonomických rečí sme organizovali 19. februára 2020 v bratislavskom Kafe Scherz. Témou bolo zdravotníctvo, ktoré sa aj pred voľbami stáva často citovanou oblasťou.

Ekonomické reči #20

Hosťami rečí boli tentokrát Martin Vlachynský za INESS a Martin Smatana, analytik a riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky pri Ministerstve zdravotníctva. Po krátkom úvode prezentoval Smatana niekoľko údajov a štatistík zo sektora zdravotníctva. V prezentácii napríklad zaznelo, prečo je dôležitá stratifikácia nemocníc či aký vplyv má hustejšia sieť nemocníc na zdravie pacientov. V následnej diskusii zazneli aj vlastnosti, ktoré by mal mať nový minister zdravotníctva – v prvom rade je to schopnosť načúvať svojmu tímu.  V prípade, že má minister ekonomické vzdelanie, by sa mal obklopiť odborníkmi s medicínskym vzdelaním, a naopak.

 

Ekonomické reči sú pravidelné diskusné večery, organizované INESS. Každý mesiac sa venujeme novej téme, pod taktovkou rôznych rečníkov. Sledujte náš web a facebook pre informácie o ďalších podujatiach.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards