Ekonomické reči: dve tváre a jedna facka

V stredu, 17. októbra 2018 sme pripravili už 13.vydanie Ekonomických rečí. Tentokrát sme prebrali trh práce, špecificky zamestnávanie cudzincov a minimálnu mzdu.

Ekonomické reči: dve tváre a jedna facka

Ekonomické reči s podtitulom dve tváre a jedna facka trhu práce neboli klasicky koncipované ako prednáška a diskusia, ale účastníci sa mohli v kvíze najskôr otestovať. Pri vyhodnotení správnych odpovedí Radovan Ďurana a Robert Chovanculiak z INESS vysvetľovali, čo sú najväčšie prekážky v zamestnávaní cudzincov, prečo minimálna mzda v regiónoch brzdí zamestnávanie a ako jednotné pravidlá pre rôzne „subtrhy“ práce komplikujú ľuďom život.

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie - nová téma, hosť a diskusia v neformálnej atmosfére.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards