Ekonomické reči: podporujú copyrighty tvorivosť?

2. mája organizoval INESS už jedenáste Ekonomické reči. Tentokrát sme sa pozreli bližšie na copyrighty a ich prínos pre umeleckú tvorbu.

Ekonomické reči: podporujú copyrighty tvorivosť?

Richard Ďurana z INESS, ktorý pôsobí aj v hudobnej skupine Space recorder hovoril o počiatkoch vzniku copyrightov. Neskôr nadviazal s niekoľkými príkladmi z praxe, kedy copyrighty spôsobili mnohým ľuďom problémy. Vo svojom vstupe argumentoval, že autorské práva obmedzujú distribúciu umeleckých diel a zabraňujú napríklad šíreniu literatúry či hudby. Okrem toho z copyrightov profitujú najmä veľké vydavateľstvá a nie samotní umelci a tvorcovia.

Po úvodnej prednáške pokračovala diskusia s publikom, kde sa riešili záležitosti ako revízia autorských zákonov, či paralely medzi copyrightovou a patentovou ochranou.

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie - nová téma, nový hosť a diskusia v neformálnej atmosfére. Pridajte sa do našej skupiny na facebooku a nezmeškajte ďalšie zaujímavé diskusie.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards