Elektromobilné sny

Denník N uverejnil komentár analytika Radovana Ďuranu k trhu s elektromobilmi. 

Elektromobilné sny

Radovan Ďurana, INESS: 

"Prečo je na Slovensku málo elektromobilov? Pretože sú stále drahé a Slováci stále relatívne chudobní. Také jednoduché to je. A to elektromobilom štát „pomáha“ na troch frontoch. Po prvé, zvýhodňuje ich regulovanou cenou elektriny pre domácnosti. Nabíjať elektroauto doma za babku na účet dodávateľov elektriny, resp. daňových poplatníkov, je zvlášť pri súčasných cenách výhodné. Tým druhým frontom sú dotácie na fotovoltiku, pre vlastníkov väčších striech je vlastná baterka a elektroauto výhodnou kombináciou. Tretím frontom sú rôzne výhody a podpora inštalácie nabíjacích staníc, nech už sú to aktivity municipalít alebo pripravovaná podpora z plánu obnovy."

Celý komentár uverejnený dňa 24.1.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards