Hlina: Automobilový priemysel funguje,ale je potrebné sa pripraviť i na plán B (Hlavnespravy.sk)

Hlavné správy publikovali 22.6.2017 správu TASR o projekte tzv. binárnej ekonomiky, ktorá predstavuje ekonomickú alternatívu k automobilovému priemyslu na Slovensku. Autorom projektu je strana KDH v spolupráci s INESS a ďalšími odborníkmi z medzinárodného prostredia

Hlina: Automobilový priemysel funguje,ale je potrebné sa pripraviť i na plán B  (Hlavnespravy.sk)

Ťahúňom slovenskej ekonomiky by nemal byť len automobilový priemysel. Myslí si to mimoparlamentné hnutie KDH, ktoré pripravuje projekt tzv. binárnej ekonomiky.

Informoval o tom dnes líder hnutia Alojz Hlina. "Plán A, teda automobilový priemysel funguje. Sme tomu radi a čím dlhšie, tým lepšie.

Na snímke predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina

Ale všetci zodpovední politici sa pripravujú aj na alternatívu. My sme to nazvali Plán B, teda binárna ekonomika, ide o všetko, čo súvisí s počítačom. O hardvérové aj softvérové riešenia. Toto by mohlo byť plánom B pre Slovensko," vysvetlil Hlina.

Na myšlienke binárnej ekonomiky bude spolupracovať KDH spoločne s Inštitútom ekonomických a spoločenských analýz (INESS), ako aj s čínskym investorom. "Jednotlivé riešenia v súčasnosti pripravujeme. Iness nám pomôže pri časti tvorby tohto plánu.

Budeme mať aj nemeckého partnera a budeme mať pri tomto projekte aj čínskeho konzultanta. Sme v procese, že ohlasujeme plán B, pomenovali sme čoho sa má týkať a jednotlivé kroky a výstupy sa budú spracovávať aj prostredníctvom troch partnerov," avizoval Hlina s tým, že projekt plánuje predstaviť v septembri tohto roka.

Líder KDH priblížil, že projekt súvisí s ľudskými zdrojmi, ale aj s vzdelávaním v tejto oblasti. "Tešme sa, že funguje automobilový priemysel. Je kostrou, na ňom stojí slovenská ekonomika, ale pripravujme sa aj na to, že čo v prípade, ak jedného dňa fungovať prestane. Hovorme o pláne B," dodal Hlina.ň

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards