INESS na Europe Liberty Forum 2018

Dánsky CEPOS a americký Atlas Network spoluorganizovali v dňoch 29-30. mája 2018 každoročnú konferenciu The 2018 Europe Liberty Forum, na ktorej sa zúčastnilo 150 zástupcov think tankov z 35 krajín, aby diskutovali o aktuálnych výzvach, ktorým je vystavený kontinent.

INESS na Europe Liberty Forum 2018

Europe Liberty Forum sa po Londýne a Budapešti uskutočnila v dánskej Kodani. Na konferencii diskutovalo o škandinávskych modeloch, ktoré sú napríklad na Slovensku úplne neopodstatnene uvádzané ako príklad úspechu štátu sociálneho blahobytu, pritom tieto krajiny už pred dekádami prešli zásadnými reformami, a miera regulácie či byrokracie mnohých odvetví je podstatne nižšia ako na Slovensku. Veľa priestoru sa dostalo aj diskusiám o populistickom trende v Európe, a to ako na ľavej tak na pravej strane politického spektra.

Richard Ďurana z INESS vystúpil v paneli Labor Market Regulation, ktorý bol venovaný medzinárodnej spolupráci na poli policy advocacy. Predstavil výsledky Indexu pružnosti zamestnávania pre Slovensko, ktorý INESS predstavil v spolupráci s litovským Lithuanian Free Market Institute a následné policy aktivity s týmto projektom.

Viac informácií o podujatí si môžete prečítať na tomto linku. Budúci rok sa konferencia uskutoční v Aténach.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards