INESS na Freedom Games v poľskom Łódź

10. – 12.9.2021 sa konal 7. ročník Freedom Games (v poľštine známy ako Igrzyska Wolności). Podujatie je organizované think tankom Liberté!, ktorý je spolu s INESS členom networku 4Liberty.eu.

INESS na Freedom Games v poľskom Łódź

Freedom Games sa každý rok zúčastnia tisícky ľudí, aby diskutovali na témy, ktoré aktuálne hýbu spoločnosťou v Poľsku, ale aj vo zvyšku sveta. Ambíciou podujatia je byť hovorcom otvorenej spoločnosti, racionálnych ekonomických názorov a liberálnej kultúry v Poľsku.

Za INESS sa podujatia zúčastnila Monika Budzák, ktorá bola panelistkou v diskusii European Liberal Forum o osobných a ekonomických slobodách.

 

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu (cca od 01:05:00): https://vimeo.com/598248574

 

● Monika Budzák - programová manažérka a analytička INESS

● Alexander Hammelburg - holandský poslanec za sociálno-liberálnu stranu D66

● Miłosz Hodun - predseda projektu: Polska Foundation, druhý podpredseda Európskeho liberálneho fóra

● Tanja Porčnik - predsedníčka a spoluzakladateľka Visio Institute

● Andrea Virág - riaditeľka pre stratégiu inštitútu Republikon

● Adrian Zwoliński - analytik inštitútu Boym v oblasti makroekonomiky a hospodárstva rozvojových krajín

Moderátor: Toni Skorić - projektový manažér pre strednú Európu a pobaltské štáty v pražskej kancelárii Nadácie Friedricha Naumanna pre slobodu

 

Foto: Agnieszka Cytacka for Freedom Games 2021

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards