INESS navštívil amerických energetikov

INESS navštívil amerických energetikov

Analytik INESS Martin Vlachynský sa v dňoch 5.6. - 9.6.2017 spolu s ďalšími zástupcami Poľska, Maďarska, Litvy a Švédska zúčastnil na základe pozvania Ambasády Spojených štátov na Slovensku a Bureau of Energy Resources na pracovnej návšteve Washingtonu.

Cieľom návštevy bola výmena názorov a skúseností v oblasti energetickej politiky so zástupcami viacerých amerických úradov a organizácií. Medzi inými to boli Federal Energy Regulatory Commission, United States European Command, George Mason University, Atlantic Council, Center for Strategic and International Studies a Carnegie Endowment for International Peace.

Súčasťou bola aj návšteva skvapalňovacieho zariadenia Spring Garden v Baltimore.  Preberali sa najmä medzinárodné aspekty energetickej politiky, najmä v oblasti dodávok plynu. Špeciálna vyslankyňa pre medzinárodné energetické záležitosti Mary Warlick pri tejto príležitosti od nás dostala darom knihu Energy – The Challenges Europe Must Face, ktorej prispievateľom bol aj INESS.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards