INESS sa stal členom prestížneho EPICENTER networku

Minulotýždňový piatok bol ďalším dôležitým míľnikom v živote INESS. EPICENTER, prestížny network pozostávajúci z ôsmich špičkových európskych free market think tankov, rozšíril svoje rady o ďalšie dva think tanky – INESS a nemecký Prometheus.

INESS sa stal členom prestížneho EPICENTER networku

Stalo sa tak 28. októbra 2022 na uzavretom podujatí EPICENTER networku v Londýne, na ktorom INESS zastupoval jeho riaditeľ Richard Ďurana.

INESS sa tak stal hrdým členom networku, ktorý okrem neho tvoria: britský Institute of Economic Affairs (IEA), dánsky Center for Political Studies (CEPOS), švédsky TIMBRO, francúzsky Institut Economique Molinari (IEM), taliansky Instituto Bruno Leoni (IBL), poľský Civil Development Forum (FOR), litovský Lithuanian Free Market Institute (LFMI), grécky KEFiM a nemecký Prometheus.

EPICENTER začal svoju činnosť v októbri 2014. Odvtedy sa aktívne zapája do európskych policy diskusií a poskytuje free market perspektívu na témy ako digitálna ekonomika, obchodná politika, energetická bezpečnosť a hospodárska súťaž, finančné regulácie, voľný pohyb osôb, kapitálu, tovaru a služieb, štát sociálneho blahobytu a verejné zdravotníctvo.

Fotografia: zástupcovia členských think tankov v Londýne. V hornom rade úplne vľavo Adam Bartha, riaditeľ EPICENTER, vpravo hore Richard Ďurana z INESS.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards