INESS vo Visio Journal

Analytik INESS Martin Vlachynský prispel svojim článkom „Fast Though Fragile: A Roller-Coaster Ride of the Slovak Economy“ do druhého vydania medzinárodného časopisu Visio Journal, ktorý pripravuje slovinský Visio Institut.

INESS vo Visio Journal

Témou čísla bol vývoj východoeurópskych ekonomík počas posledných 25 rokov. Náš príspevok sa zameral na slovenskú ekonomiku, ktorú od roku 1993 charakterizuje jazda po húsenkovej dráhe: od Mečiarizmu, cez Tatranského tigra až po krízu a súčasné rapídne oživenie. Hlavným záverom príspevku bolo varovanie pred tým, ako slovenské vlády rýchlo zabúdajú na zlé časy a zvykajú si na tie dobré. Chýbajúce dlhodobé vízie robia ekonomiku zraniteľnou.

Celá žurnál si môžete ako pdf stiahnuť tu.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards