Koalícia sa bojí zrušiť rekreačné poukazy radšej ich zaplatí

Martin Vlachynský sa pre Trend vyjadril k rekreačným poukazom. 15. 07. 2020.

Koalícia sa bojí zrušiť rekreačné poukazy radšej ich zaplatí

Ak chce štát podporiť tento segment, odporúča znížiť daň z pridanej hodnoty (DPH), ideálne v celej ekonomike, znížiť odvody a nešikanovať podnikateľov. „Potom netreba nútiť jedných, aby platili druhým, a sektor sa rozbehne aj sám,“ dodáva riaditeľ podnikateľskej aliancie.

Súhlasí s ním analytik Inštitútu ekonomických a sociálnych analýz (INESS) Martin Vlachynský, ktorý takisto nepovažuje za vhodné systematicky dotovať vybraný segment. „Je to pekný príklad toho, ako sa populistické opatrenia veľmi rýchlo udomácnia a stanú sa niečím, čo sa potom každý politik bojí zrušiť,“ konštatuje analytik.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards